Dom Pielgrzyma, Hale Noclegowe, hotele

Jasna Góra jest niezwykle uroczym, tajemniczym i niezwykłym miejscem. Warto chociaż raz w życiu na własne oczy zobaczyć cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i osobiście zawierzyć jej największe tajemnice, troski i szczęśliwe informacje. Pamiętajmy, że Częstochowa to nie tylko Sanktuarium Narodu Polskiego ale i inne jej zabytki i miejsca naprawdę warte zobaczenia. Planując wycieczkę należy zadbać m.in. o kwestie noclegu.

Podczas rozmowy telefonicznej z ojcami Paulinami warto zapytać o polecane miejsca noclegowe, znajdujące się możliwie blisko konwentu. Szczególnie duże zainteresowanie obejmuje Dom Pielgrzyma im. Jana Pawła II, który mieści się przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1/31. To całoroczny ośrodek, który oferuje swoim gościom pokoje 1-6 osobowe w większości wyposażone w łazienki.

Cena za miejsce w pokoju wynosi od ok 30 zł do 90zł w pokoju jednoosobowym. W ofercie znajduje się także wynajem wyposażonej sali konferencyjnej, kaplicy i kawiarenki. Drugim popularnym miejscem są Hale Noclegowe św. Józefa. To mniej komfortowe rozwiązanie. Obiekt czynny jest od maja do października i oferuje ok. 700 miejsc noclegowych. Warto sprawdzić, czy nie ma wolnych miejsc w domach rekolekcyjno-formacyjnych.

Jeśli poszukiwania nie przynoszą zadowalającego rezultatu nie poddawaj się. Na stronie internetowej Częstochowy znajdziesz bogatą ofertę domów studenckich, burs, schroniska młodzieżowego (ośrodek sezonowy, cena od osoby : 24zł -30 zł), campingów, hoteli i moteli oraz innych obiektów noclegowych, do których zalicza się prywatne kwatery, pokoje gościnne oraz apartamenty. Co ważniejsze, umieszczono także odnośniki na mapie, co ułatwia oszacowanie odległości. Może być to ważna i przydatna informacja dla turystów. Przy każdym obiekcie podano numer telefonu, ewentualnie adres elektroniczny i odnośnik do strony internetowej. Tak naprawdę jednym ze znaczących kryteriów w wyborze noclegu będzie zasobność twojego portfela. Pamiętaj też jaki jest twój cel odwiedzin Częstochowy.

Warto dodać, iż o. Paulini prowadzą punkt medyczny jak również dla pielgrzymów otwarli bezpłatny parking. Mile widziane są jednak dobrowolne ofiary, które oczywiście zostaną przeznaczone na rozbudowę jasnogórskiego obiektu.